Lomená galerie

Prostor Lomené galerie se nachází v tzv. lomeném průchodu, v historickém místě, kde stávala kdysi Nová brána jako hranice olomouckého Předhradí a měšťanského města. V Lomené galerii bude procházející návštěvník oslovován výtvarnými formami současného streetartu. Organizátoři se tak snaží o vytvoření kultivovaného prostoru, v němž budou vytvářet svá díla především mladí autoři. Prostoru, který má opodstatnění i v historickém městě a chce být i branou pro pochopení nových forem umění. Galerie je provozována ve spolupráci s vlastníkem průchodu Vlastivědným muzeem Olomouc (www.vmo.cz).

Tomuto místu se dříve Olomoučané spíše vyhýbali. Nyní se v této barokní stavbě z let 1701-1708 (bývalá školní budova jezuitské univerzity) prezentuje street artové umění. Symbolicky je tato galerie v blízkosti tehdejší Nové brány, která spojovala Předhradí s městem a byla zbourána v roce 1787.

Zasáhněte do průchodu svým činem

Pokud byste chtěli do prostoru průchodu zasáhnout svým činem také, neváhejte a zašlete svůj koncept. Rádi najdeme prostor a dáme dobrému projektu zelenou. Více zde.

 

Google spustil v roce 2014 projekt Open Gallery. Do jejich projektu galerií jsme se zapojili a postupně tu naši plníme fotografiemi instalací, které se v lomeném průchodu objevily a nás zaujaly.

Navštivte stránky Lomené galerie na Google Cultural Institute

 

Facebook - Galerie dé / LomenaGalerie         #lomenagalerie

 

 

 

 

Zanechte komentář