VZÁŘÍ – Festival světla a videomappingu
Říj201103

Tým ARTnative je autorem VZÁŘÍ – soutěžního evropského festivalu ve videomappingu a oslav různých podob světla.


V roce 2011 se na kulturním kalendáři České republiky objevil nový festival oslav všech podob světla a iluzí. Oživuje město v době před příchodem podzimu. Jedná se o mezinárodní soutěžní přehlídku určenou pro evropské týmy ve videomappingu a světělné designéry. VZÁŘÍ nabízí prezentaci současných technologií a trendů při tvorbě velkoplošných animací a přibližuje trendy současného světelného designu.

Světlo jako prostředek komunikace a světelný design najdete jako součást druhého ročníku festivalu VZÁŘÍ. I letos se můžete těšit na videomappingové projekce – vizuální umění, které využívá projekci ve volném prostoru na libovolné objekty, např. fasády domů nebo interiéry budov. Nejjasnější město zažijete v měsíci září během druhého ročníku festivalu světla a video animací, které se na vás opět budou těšit na olomouckém Horním náměstí a dalších ulicích města. Budovy měnící tvary přímo před vašimi zraky, tančící paláce na náměstí. Virtuální realita 3D přímo před vámi. Neuvěřitelné animace a příběhy na stěnách domů. To vše přímo v centru města uvidíte poslední zářiový týden v rámci festivalu VZÁŘÍ.

První ročník VZÁŘÍ – Festivalu světla a videomappingu se konal v Olomouci od 27. září do 1. října 2011. Na internetových stránkách www.vzari.cz se dozvíte bližší informace o celé akci – aktuální novinky, co je videomapping, informace o soutěžních týmech či doprovodném programu festivalu. Facebooková stránka facebook.com/septembeam.