galerie dé

Bohužel musíme oznámit, že projekt pojízdné galerie v olomoucké tramvaji č. 243 bude k 30.10.2015 ukončen.

Archív:

Galerie dé – pojízdná galerie v tramvaji

Společný projekt Galerie dé a Dopravního podniku města Olomouce proměnil běžnou tramvaj v pojízdnou výstavní síň. Koncept vychází ze současných trendů, kdy se umění otevírá a hledá si kratší cestu za diváky, které oslovuje v místech jim blízkých. Galerie dé má jízdní řád běžné tramvajové linky a jezdí ve voze číslo 243. Program galerie je uzpůsoben jízdnímu řádu. Interiér tramvaje slouží převážně k prezentaci fotografií, výtvarného umění nebo drobných plastik.

Kalendář výstav Galerie dé 

Olomoucká muzejní noc 2015 – jízdní řád Galerie dé

Staňte se umělcem pro výstavu v pohybu

 

Facebook - Galerie dé  Navštivte facebook stránky Galerie dé

Fotografujete, malujete nebo tvoříte jinak? Chcete svá díla ukázat cestujícím? Ano? Tak to klikněte zde.

Vernisáže a vybrané akce začínají v předem určený čas, kdy neprobíhá dopravní špička. Jedná se převážně o vernisáže, autorské čtení, hudební program či upravené divadelní vystoupení v interiéru tramvaje. Veškerý program probíhá během jízdy. Tramvaj je odlišena speciálním označením vozu. Zvažujeme také umístění GPS modulu, který by přesně přes www stránky identifikoval pohyb tramvaje, aby bylo možné zjistit, kde se galerie zrovna nachází.

Galerie dé si bere za cíl nabídnout netradiční prostor nejen začínajícím autorům, ale i projektům, které by se do běžných galerií nedostaly. Cílem je projekt galerie udržet dlouhodobě a prezentovat v ní zajímavý program určený nejen pro samotné obyvatele města Olomouce, ale i návštěvníky a turisty města. Mělo by se jednat o běžnou tramvajovou linku, která nabídne na své trase něco navíc.

Programová náplň a kurátorský dohled nad galerií bude realizován týmem ARTnative.

Onomatopoeia – Kája Saudek

4.2.2014 vernisáž výstavy Onomatopoeia – Kája Saudek. Výtvarné a barevné řešení citoslovcí jako hvííízd, roar, bum, ťuk či prásk ovlivněné rozvíjejícím se pop artem se staly charakteristickým prvkem Saudkových komiksů. Výstava se koná u příležitosti výstavy Muzea umění Olomouc „Hommage à Kája Saudek“.

 

 

5.12.2013 vernisáž výstavy Přežitky. Výstřižky z významných událostí politického, hospodářského a kulturního života 50. let jsou určeny k rozvíjení kritiky a sebekritiky. Výstava se koná v rámci doprovodného programu festivalu PAF 2013.

19.9.2013 vernisáž výstavy fotografií Malba světlem – Light Graffiti pořádané u příležitosti festivalu VZÁŘÍ 2013

Zastávka, fotograf: Zdeněk Lhotský

Zdeněk Lhotský, zastávka

23. července 2013 v 19 hodin proběhne v Galerii dé vernisáž první výstavy. Na ní se představí fotografie Zdeňka Lhotského (*1956), zakládajícího člena výtvarné skupiny Tvrdohlaví, držitele Bavorské státní ceny za design. Tramvaj bude během této vernisáže přistavena na odstavné koleji v blízkosti zastávky Hlavní nádraží.

 

 

 

 

 

Partneři projektu:
parneri-de-01

 

Tisk zajišťuje:
parneri-de-02